Search
Close this search box.

Kolumbijská Káva s.r.o.

Kolumbijská Káva je víc než pražírna. Jsme rodinný podnik, který do České republiky přináší tu nejkvalitnější kolumbijskou kávu.

Kolumbijská Káva a její příběh se začal psát v roce 2007, kdy jsme do České republiky začali dovážet kávu značky Café OMA. V roce 2012 jsme se pak rozhodli založit Kolumbijskou Kávu, spíš jako koníček, než jako výdělečnou činnost. Postupem času však začal narůstat zájem našich klientů a s tím ruku v ruce i růst našeho podnikání.

Těší nás, že Kolumbijská Káva dnes nabízí širokou škálu káv z kolummbijskýcch regionů jako: Huila, Cauca, Tolima, Nariño nebo třeba Santander. Podnebí těchto regionů, současně s metodami zpracování, dávají kávě nezaměnitelnou výraznou chuť a vůni.

Barona Café

Barona Café se orientuje na výběrovou kávu z rozličných regionů

V rámci značky Barona Café vyhledáváme vysoce kvalitní kávová zrna ze zemí jako:  Mexiko, Guatemala, Kostarika, Brazílie, Panama, Salvador, Tanzánie, Etiopie, Rwanda, Kongo, Papua Nová Guinea a další.

Každou kávu pečlivě vybíráme s ohledem na metody zpracování kávových zrn a jedinečné chuťové charakteristiky kávy. Důležitá je také schopnost pěstitelů dodávat co nejpodobnější kávová zrna napříč jednotlivými dodávkami.

Condor Cauca Silvia Indigenous

Od našich pěstitelů odebíráme jen ta kávová zrna, která jsou pěstována a zpracovávána s ohledem na etiku a udržitelnost, což vnímáme jako předpoklad kvalitních dlouhodobých vztahů.

Zakládáme si na pražení výběrové kávy, která má v hodnocení SCA nad 80 bodů.

Během pražení se soustředíme na tzv. “first crack” (doba, kdy kávové zrno naakumulovaným teplem nabude na objemu, což se projeví charakteristickým prasknutím). Takové pražení ponechává kávovému zrnu jeho přirozenou chuť, která se během pražení neztratí. Naopak se díky němu může plně rozvinout.

Během pražení klademe důraz na měřicí a řídicí procesy, které jsou pro každou praženou dávku pečlivě zaznamenávány. Každá pražená šarže tak má vlastní “rodný list”. Díky němu můžeme později zopakovat celý pražící proces a to za totožných parametrů, jako u původního pražení.

V Kolumbijské Kávě věříme ve vytváření komunity “kávomilců”. Jsme zapálení do poskytování kompletního kávového poradenství a vůbec do všeho, co se týká kávy.

Kolumbijská káva - náš tým

Jádro Barona Café. Kromě něj potkáte ve Štrosovce a na zámku i některé z našich úžasných brigádníků.

Andres

majitel, barista, "pražič", zásobovač a obchodník v jedné osobě

Jeff

barista, "pražič", lektor Latinsko amerických tanců

Maria Angelica

baristka, lektorka Latinsko amerických tanců

Tom

správce webu

Kolumbijská Káva s.r.o.

Dobrá káva se nemusí připravovat jen v kavárně.
Dobrou kávu připravíte i u vás doma. Přijďte si pro radu.
Nebo jen přijďte ochutnat.